עתידים לשלטון המקומי

ביקרנו עם מחזור ה' של פרויקט "עתידים- צוערים לשלטון המקומי" אצלכם במרכז הארצי לפיתוח מנהיגות באריאל, במסגרת סמינר לימודי שערכנו בנושא מנהיגות.

ברצוננו להודות לכם על חוויה מדהימה ומשמעותית לה זכינו ביום הפעילות אשר היוותה חלק ניכר מהצלחתו של הסמינר. 

במסגרת יום הפעילות, אותגרנו על המתקנים המגוונים הקיימים במרכז ועבדנו על פיתוח היבטים רבים במנהיגות בעצמנו, תוך מאמץ רב ועבודה עצמית אדירה. . 

כמו כן הושגה ביום הפעילות במרכז מטרה נוספת לה כיוונו בהגיענו למרכז והיא גיבוש ופיתוח הקבוצה שלנו לקראת שנת ההכשרה האחרונה יחדיו.

נשמח מאוד אם תוכל להודות בשמנו למדריכים הנהדרים שליוו אותנו לאורך כל היום. לכל אחד מהם היה חלק חשוב בהצלחתנו על המתקנים. הם היו מקצועייםרגישים, סובלניים ומלאי רצון לעזור.

אנחנו מאמינים כי החוויותהתחושות והתובנות שצברנו במרכז שלכם ילכו אתנו לאורך זמן.

בתודה והערכה גדולה

"עתידים- צוערים לשלטון המקומי" - מחזור ה'

עיריית בני ברק - קבוצת גברים מתכנית "עוצמות חדשות"

קשה עדיין לתאר את התחושות..

אבל בכל זאת אנסה.

ביום ראשון 6/8/2017 הגענו אליכם קבוצה מבני ברק. מדובר בקבוצה של 8 גברים חרדים גלאי 28-45 מאגף הרווחה בני ברק שאני והמנחה שאיתי אהרון עובדים איתם כשנה וחצי על גיבוש קבוצתי, אמון קבלה והכלה.

מדובר באנשים שמתמודדים בבית עם מערכת זוגית מורכבת וחלקם גם עם בעיות בתקשורת עם ילדיהם המתבגרים.

הרבה פרפורי בטן היו לי לפני שהבאתי אותם אליכם.

המטרה הייתה העצמה אישית וקבוצתית אבל מפה ולעבודה ב-10 מטר גובה המרחק היה רב, רב מידי. חזיתי ויתורים, תסכול אבל אני ואהרון הלכנו הביתה עם תפילה בלב ומשפט של שלמה שליווה- "הם עוד יפתיעו אתכם".

לאחר שיחת המוטיבציה באוהל, החברים "מתעוררים"... אבל הם בלחץ... אנחנו בלחץ לא מכירים. חוסר ודאות מההמשך. אבל יש משהו מרגיע במנחה מטעמכם; השיחה נותנת בטחון, יש דמות אבהית שמלווה, והכול בשליטה. מפה יוצאים עם המדריכים, צעירים, חיוניים שופעי חוש הומור, בדיוק מה שהקבוצה הייתה צריכה!

מתחילים עם תרגיל האלונקה- החברה מטים שכם, מזיעים, נהנים עוזרים אחד לשני, איזה אנרגיות... אז הבנתי שהולך שבעזרת ה' הולך להיות יום מיוחד מאד, יום של הפתעות.

וכך אכן קרה.

החברים טיפסו, קפצו, הלכו עמדו בכל המשימות, שוברים את הגבולות של עצמם. זה העלה את הגיבוש הקבוצתי לפסגות גבוהות שלא חלמתי עליהם כמנחה. הרבה תחושות פנימיות , עוצמות חבויות פשוט "התפוצצו" באותו יום בתרגילים.
מדהים!
אז איך לסכם? להודות? היה מעבר לכל הציפיות שלי ,שלנו. תחושת העצמה האישית בל תתואר, תחושת הלכידות התעצמה.

ועל זה אני מביע בפניכם בשמי בשם אהרון והחברים - תודה רבה מעומק הלב!

לנו, לקבוצה יש עוד הרבה עבודה. הם אמרו זאת בעצמם: "איך מתרגמים את הכוח, העוצמה הזאת בבית מול אישה כועסת, מול מתבגר מזלזל"? שנה שלמה לפנינו ועבודה רבה עומדת לפתחנו אך הכי חשוב שבלב יש רצון, ולכל אחד יש את השני.

מאחל לכם ,לכולנו שבע"זה תהיה שנה של שמחה, של אהבה שנה של "עוצמות חדשות".

בברכה,

דוד ואהרון

בשם קבוצת "יחדיו גברים" רווחה בני ברק.

עיריית נתניה

צוות המנהלים של עריית נתניה, ומנהלי החברות העירוניות.

מטרת הפעילות:  גיבוש, עבודת צוות, שיפור שת"פ, אמון הדדי, עמידה במצבי לחץ, תקשורת.

 

מתוך המכתב שלהם:

למרכז הארצי למנהיגות

ראשית, אתם צוות מקצועי, מגובש ובעל "גאוות יחידה".

עברנו יום גיבוש מדהים שבו ניתנה לנו המטה והמנהלים של עיריית נתניה להכיר מקרוב במצבי לחץ ורגישות וכן גם "לסמוך אחד על השני".

תודה מקרב לב,

איזי ענבר

מנכ"ל עיריית נתניה.