המרכז הארצי לפיתוח מנהיגות ממוקם בתוך חורש טבעי המשקיף למרחבי נוף וטבע מרהיבים בעיר אריאל.

המרכז הארצי לפיתוח מנהיגות הוקם בעיר אריאל בשנת 2010 ומציע תכנית מנהיגות חווייתית וערכית. מאז הקמתו, מעל 100,000 אורחים השתתפו בפעילויות במרכז הארצי לפיתוח מנהיגות.

המרכז הארצי לפיתוח מנהיגות בעיר אריאל מספק הכשרת מנהיגות למגוון של משתתפים, כולל צה"ל, משטרת ישראל וענפים אחרים בזרועות הבטחון. כמו כן, ארחנו צוותי משרד החינוך נוער וצעירים, בנוסף לחברות עסקיות. אנחנו מקיימים תכניות של מפגשים בין קבוצות שונות בחברה הישראלית. 

ליבת התכנית מעודדת את המשתתפים לעסוק בבירור ייעודם בחיים, ובלמידה על רוח המנהיגות התנ"כית והיישום האישי של עקרונות ערכיים אלה בחיי האורחים.
 

החזון שלנו:

"לחדש את הרוח הישראלית למען מנהיגות משרתת בדורות הבאים."
 

השליחות שלנו:

לפתח מופת אישי במדינת ישראל, באמצעות אימון אתגרי – חוויתי, להטמעת ערכים ברוח המוסר התנכ"י ובמבט צופה אל העתיד.
 

הפעילות במרכז מתבססת על ארבעה מרכיבים עיקריים:

1. העצמה אישית.

2. פיתוח עבודת צוות.

3. מעגלי עיבוד.

4. שילוב הסיפור התנכ"י וגיבורי התנ"ך.

 

הרציונל מאחורי הפעילות המודרכת:

התפיסה החינוכית שלנו משלבת פיתוח והעצמה אישית וקבוצתית, תוך התנסות חווייתית על מתקנים. התוכן נשען על פיתוח מנהיגות, נגיעה בסוגי מנהיגות שונים ומנהיגים בעבר ובהווה. התכנית החינוכית נבנתה עם משרד החינוך, תוך חשיבה מעמיקה מה הם היסודות המהותיים שיש להשריש בכל אדם. כיצד כל אדם יכול לבוא לידי ביטוי, כיצד לכל אדם יש משמעות והוא יכול להשפיע קודם כל על עצמו ובכך גם על סביבתו.

אנו מתאימים את יום הפעילות בהתאם למטרות וצרכי הקבוצה ובתיאום מלא עם מנהיגי הקבוצה.

 

המוטו שלנו:

"שמעתי-ושכחתי, ראיתי-וזכרתי, עשיתי-והבנתי"

למתקנים, לחץ כאן

 

בטיחות המתקנים:

המרכז פועל לפי תקני הבטיחות בהתאם לחוזר מנכ"ל משרד החינוך ועל פי הסטנדרטים הבינלאומיים של האיגוד העולמי לטכנולוגיות מתחמי חבלים ACCT.